Cena zateplenia doskami STYRCON

 

STYRCON je na rozdiel od polystyrénu, ktorý sa vypení do formy a rozreže na dosky, vyrábaný odlišným spôsobom. Okrem vypenenia polystyrénového granulátu výroba zahŕňa aj jeho homogénne zamiešanie s cementom a lisovanie do dosiek s rozmermi 900 x 450 mm a hrúbky od 30 do 150 mm. Jeho výrobná cena je preto vyššia. Pri porovnaní dosiek STYRCON s výrobkami z minerálnej vlny ako Nobasil, Rockwool a pod. je to naopak. Výroba STYRCONu je lacnejšia ako roztavenie kameňa, jeho rozvláknenie, stmelenie vlny a naformátovanie dosiek.

STYRCON je len jednou z položiek ceny zateplenia. Spolu s lepiacou stierkou, kotvami, sieťkou a vhodnými omietkami tvoria zatepľovací systém (ETICS) STYREXON. A napr. cena paropriepustnej lepiacej stierky LepStyr plus je nižšia ako stierok používaných na polystyrén či minerálnu vlnu.

 

Technické parametre

Vaše rozhodnutie závisí aj od porovnania vlastností jednotlivých izolácií. Najlepší tepelný odpor má polystyrén, potom minerálna vlna a STYRCON. Pre porovnanie polystyrén o hrúbke 8 cm = minerálna vlna 9 cm = STYRCON hrúbky 10 cm.

Dôležité sú však aj iné vlastnosti. Kontaktné zateplenie polystyrénom výrazne zhoršuje paropriepustnosť zatepleného muriva, polystyrén ľahko degraduje vplyvom ultrafialového žiarenia, nie je rozmerovo stabilný a je horľavý. Je preto vhodný len pre určité typy stavieb. Minerálna vlna má výbornú paropriepustnosť, ktorá sa najlepšie prejaví pri bezkontaktnom zateplení s odvetranou medzerou za fasádym obkladom. Pri kontaktnom zateplení so stierkou a omietkou navrchu sa paropriepustnosť výrazne zhoršuje, skoro na úroveň polystyrénového zateplenia.

Doskami STYRCON je zatepľovanie rovnako ľahké ako s polystyrénom a paropriepustnosť celého sytému STYREXON je taká ako pri zatepelní vatou s odvetranou medzerou. Nezhorší difúziu vodnej pary pôvodného muriva. STYRCON sa pri zatepľovaní neohýba, nevlní, nepichá a netreba ho dvakrát presieťkovávať. Váš dom ostane dýchať aj po presieťkovaní a nanesení omietky!

 

Celková cena zateplenia

Závisí od spôsobu použitia izolácie, do podlahy, do podkrovia, či na fasádu. Ceny dosiek STYRCON a ostatných komponentov sú uvedené v našom e-shope. Ak máte otázky alebo potrebujete pomôcť, napíšte do kontaktného formulára. Spätne sa Vám ozveme a vyriešime vaše požiadavky. V odoslanej cenovej ponuke Vám vieme ponúknuť väčšiu zľavu, ako je súčet cien jednotlivých komponentov v e-shope. Jedná sa predsa o celý zatepľovací systém!