• Úvod
  • >>
  • Styrconová zmes

Výrobky z polystyrén-cementu

Výroba polystyrén-cementovej (styrconovej) zmesi a jej lisovanie do dosiek s rozmermi 0,9 x 0,45 m s rozličnou hrúbkou (2,5 ks/m2) je proces, ktorý máme dôsledne zvládnutý. Zmes dokážeme vyrobiť homogénnu, bez známok separácie. T.j. bez toho, že by cement sadal a polystyrénové granule sa hromadili na vrchu. Technológia výroby je originálna, pôvodná slovenská (od r.1991) a nami patentovaná.

 

STYRCON® má výbornú paropriepustnosť, lepšiu ako pôvodné murivo z betónu, tehly, alebo pórobetónu. Je daná pórovitosťou štrukúry. Medzery medzi granulami polystyrénu tvoria sieť veľkých nekapilárnych pórov. Prípadná vlhkosť v kapilárach cementovej škupiny sa ihneď odparuje do spomínaných medzizrnných priestorov. STYRCON v kontakte s vlhkým murivom ostáva na povrchu suchý. 

STYRCON® je nehorľavý kvôli cementovému skeletu. Táto bariéra zabraňuje šíreniu plameňa. Izoluje polystyrénové granule od seba. 

STYRCON® je vhodný aj pri vnútornom zateplení. Je kapilárne aktívny, čo znamená, že prípadný kondenzát rozpije, čím sa dosiahne rýchle spätné odparenie vody z muriva. 

 

Aby bolo zateplenie doskami STYRCON® paropriepustné, treba použiť difúznu lepiacu stierku, vhodnú omietku a ďalšie komponenty. Tie spolu tvoria zatepľovací systém STYREXON.

 

STYRCON® je výbornou alternatívou za minerálnu vatu Nobasil, Rockwooll a pod. Pri zatepľovaní sa neohýba, nevlní, nepichá a netreba ho dvakrát presieťkovávať. Dôležité je, že rovnako paropriepustné ako STYRCON je aj systémové lepidlo LepStyr plus. Proste Váš dom ostane dýchať aj po presieťkovaní a nanesení omietky!

 

Zobrazenie:
Zoradiť:

STYRCON 200

Polystyrén-cementová tepelnoizolačná doska

Obj. čislo:
1000
Dostupnosť: Na sklade

STYRCOMIX 250 l

Polystyrén-cementová suchá vrecovaná zmes

Obj. čislo:
0999
Dostupnosť: Na objednávku

19,20 € s DPH 16 € bez DPH

+ -

STYRCON stropná doska

Polystyrén-cementová doska na nehorľavé zateplenie stropov

Obj. čislo:
1106
Dostupnosť: Na objednávku