• Úvod
  • >>
  • Styrconová zmes

Výrobky z polystyrén-cementu

Výroba polystyrén-cementovej (styrconovej) zmesi a jej lisovanie do dosiek s rozmermi 0,9 x 0,45 m s rozličnou hrúbkou je proces, ktorý máme dôsledne zvládnutý. Zmes dokážeme vyrobiť homogénnu, bez známok separácie. T.j. bez toho, že by cement sadal a polystyrénové granule sa hromadili na vrchu. Technológia výroby je originálna, pôvodná slovenská (od r.1991) a nami patentovaná.

STYRCON® má výbornú paropriepustnosť, lepšiu ako pôvodné murivo z betónu, tehly, alebo pórobetónu. Je to dané pórovitosťou štrukúry. Medzery medzi granulami polystyrénu tvoria sieť veľkých nekapilárnych  makropórov. Prípadná vlhkosť v kapilárach cementovej škupiny sa ihneď odparuje do spomínaných medzizrnných priestorov. V kontakte s vlhkým murivom ostáva styrconová doska suchá! 
STYRCON je nehorľavý kvôli cementovému skeletu. Cement izoluje polystyrénové granule od seba. Táto bariéra zabraňuje šíreniu plameňa.
STYRCON je kapilárne aktívny materiál. Znamená to, že vlhkosť/kondenzát vo svojej cementovej štruktúre rozpije a transportuje do miest, kde je suchší. Tam dochádza k spätnému odpareniu vody. Preto je vhodný aj pri sanáciach proti vlhkosti.

Vyrábame dve varianty styrconových dosiek na rôzne použitie:
STYRCON 200 - tepelnoizolačné dosky na vonkajšie paropriepustné zateplenie a vnútorné sanačné zateplenie
STYRCON 300 - pevné protipožiarne dosky ako pochôdznu protipožiarnu výplň stropných otvorov v železobetónových konštrukciach

Tiež máme v ponuke STYRCOMIX - suchú alebo čerstvu polystyrén-cementovú zmes, vhodnú ako tepelnoizolačná výplň na povalu, do podlahy a pod.

STYRCON je výbornou alternatívou za minerálnu vatu Nobasil, Rockwooll a pod. Pri zatepľovaní sa neohýba, nevlní, nepichá a netreba ho dvakrát presieťkovávať!

     

     

Zobrazenie:
Zoradiť:

STYRCON 200

Polystyrén-cementová tepelnoizolačná doska

Obj. čislo:
1000
Dostupnosť: Na sklade

STYRCOMIX 250 l

Polystyrén-cementová suchá vrecovaná zmes

Obj. čislo:
0999
Dostupnosť: Na objednávku

19,20 € s DPH 16 € bez DPH

+ -

STYRCON 300

Protipožiarna polystyrén-cementová doska určená ako pochôdzna výplň stavebných otvorov a stropných prestupov v železobetónovej konštrukcii. 

Obj. čislo:
1318
Dostupnosť: Na objednávku