Penestyr

Penetračný náter pre zatepľovací systém STYREXON

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1022

30 € s DPH 25 € bez DPH

+ -

Popis

Penestyr je hĺbkový penetračný náter. Používa sa na dosky STYRCON®, po ich zabrúsení na fasáde. Tým sa odstráni prach vznikajúci brúsením dosiek a zlepší ich priľnavosť. Paropriepustnosť sa náterom nezhoršuje.

Penestyr sa dá použiť aj na zlepšenie súdržnosti podkladu. Na spevnenie a odprašnenie fasády, tiež na savý minerálny podklad pod samonivelizačnú stierku, cementový poter, pred kladením dlažby a lepením obkladov, pod omietku na zlepšenie priľnavosti.

Prílohy na stiahnutie

Technický list
TechList_Penestyr.pdf

Doplňujúce informácie

Penestyr je netoxická, nehorľavá, hygienicky  a zdravotne nezávadná, vodná disperzia. 

Aplikácia

Na STYRCON®200 sa riedi vodou v pomere 1:4 a nanáša na zabrúsené dosky STYRCON® valcom, štetkou, alebo striekaním v jednej vrstve.

Na minerálny savý podklad sa riedi vodou v pomere 1:4 a po nanesení sa nechá zaschnúť. Podľa potreby vo viacerých vrstvách. Aplikovať tak, aby sa nevytvárali kaluže. Pri podlahách, hlavne pod samonivelizačnú stierku je kvalitná penetrácia podkladu bezpodmienečne nutná. Aplikácia náteru sa nesie robiť pri teplote menšej ako 5°C (vzduch aj podklad)! Znečistené náradie treba hneď po skončení práce umyť vodou. Nepoužívať v trvale vlhkom prostredí. 

Spotreba: 0,05 kg/m2

Výdatnosť:

5 kg balenie - 80 až 100 m2
1 kg balenie - 20 až 25 m2