LepStyr plus

Lepiaca armovacia stierka na STYRCON

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1001

+ -

Popis

LepStyr plus je cementová lepiaca a armovacia stierka s výbornou paropriepustnosťou, dlhým otvoreným časom a s pomalším nábehom pevnosti. Obsahuje kremičité piesky, cement a vysokohodnotné hydraulické pojivá. Používa sa na lepenie tepelnoizolačných dosiek STYRCON® o podklad a na armovanie výstužnej vrstvy so sklotextilnou sieťkou na dosky STYRCON®.

POZOR - Nevhodné na lepenie a armovanie polystyrénu!

Parametre

Hmotnosť25 kg

Prílohy na stiahnutie

Technický list
Techlist LepStyr.pdf

Doplňujúce informácie

Podklad musí byť rovný, nosný, minerálny (silikátový). Starý disperzný fasádny náter musí byť odstránený, zvetraná omietka opravená. V prípade potreby sa podklad môže spevniť a odprašniť penetračným náterom Penestyr.

Spracovanie

Do nádoby s cca. 5,5 l vody sa nasype 25 kg lepiacej a armovacej stierky. Pomaly sa zamieša, nechá stáť cca 10 min. a zamieša ešte raz. Spracovateľnosť do 6 hodín. Teplota vzduchu a podkladu musí byť +5 až +30°C. Čerstvo zamiešaná zmes sa musí chrániť pred rýchlym vysušením. Práce vykonávať na priamom slnku, pri daždi a vetre.

Aplikácia

Pri lepení sa stierka nanesie na tepelnoizolačné dosky STYRCON po ich obvode a dva terče do stredu na zadnú stranu dosiek. Pri stierkovaní výstužnej vrstvy sa nanáša hladidlom so zubom 10 mm. Sieťka sa vnorí a zahladí tak, aby nebola viditeľná. Hrúbka výstužnej vrstvy má byť 3-4 mm.

Postup prác na lepenie a armovanie Styrconových dosiek je uvedený v technologickom predpise pre zatepľovací systém STYREXON.

Spotreba

4,5 - 5,5 kg/m2    pri lepení na rovný a hladký podklad
4,0 - 5,0 kg/m2    pri armovaní sklotextilnou mriežkou